Streszczenie "Ten Obcy".

1.Obcy na Wyspie
2.Rozmowa Uli z Obcym
3.Chora noga obcego
4.Wizyta u Uli ojca lekarza
5.Odrzucona pomoc i ucieczka obcego
6.Noc w stogu Siana Zenka
7.Prośba Zenka do Julka o kupno Chleba
8.Krwawienie rannej nogi
9.Zadomowienie się Zenka na wyspie
10.Wyprawa Julka i Mariana na Rowerach do Strykowa w poszukiwaniu wujka Zenka
11.Złe wiadomości
12.Rozpacz Zenka
13. Napaśc Wiktora i Władka na Dunaja
14.Kradzież jabłek przez Zenka , Julka , Mariana i Pestke
15. Bohaterski czyn Zenka uratowania chłopca
16.Marian dowiaduje się o kradziezy Zenka
17.Ponowna ucieczka chłopca
18.Ula zwraca pieniądze przekupce ukradzione przez Zenka
20.Julek z dziedkiem na Jarmarku w Strzemiewicach
21.Powrót Zenka na Wyspę
22.Oskarżenie Zenka
23.Ojciec Uli doktor opiekun Zenka
24.Pojednanie Uli z ojcem
25.Wyjazd Zenka do Tczewa z Wujkiem i pozostawienie listu dla Uli w którym zapewnia o swej Miłości i oddaje 25 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Streszczenie "Ten obcy".

Przyjaciele zastali Zenka pod leszczyną. Zaczęli prowadzić z nim dialog. Dowiedzieli się od niego, że przyjechał autostopem. Zenek miał przebitą nogę szkłem. Dzieci zaproponowały mu wizytę u doktora Zalewskiego. Obcy tego nie zaakceptowa...

Język polski

Streszczenie "Ten Obcy".

Akcja powieści rozgrywa się w osadzie Olszyny. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, ...

Język polski

Streszczenie "Ten Obcy"

Akcja powieści rozgrywa się w osadzie Olszyny. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, ...

Język polski

Streszczenie "Ten obcy".

Akcja powieści rozgrywa się w osadzie Olszyny. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, ...

Język polski

Streszczenie - "Ten obcy".

Akcja powieści rozgrywa się w osadzie Olszyny. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo. Wyspa stała się miejscem czworga dzieci: Mariana Pietrzyka, ...