8.kierowniczka sklepu odzieżowego kupił w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680zł.Tyle samo zapłaciłaza 8 spódnic.Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni,kupując 8 marynarek i 5 spódnic.

8.kierowniczka sklepu odzieżowego kupił w hurtowni 5 marynarek i zapłaciła 680zł.Tyle samo zapłaciłaza 8 spódnic.Ile złotych zapłaciłaby w tej hurtowni,kupując 8 marynarek i 5 spódnic.
Odpowiedź

5 marynarek - 680 zł 8 spódnic - 680 zł   680zł /5 = 136zł - 1 marynarka 136zł * 8 = 1088zł - 8 marynarek   680zł / 5 = 85zł - 1 spódnica 85zł * 5 = 425zł - 5 spódnic   425zł + 1088zł = 1513zł -tyle zapłaciłaby w hurtowni

5*x=680zł 680/5=136 136zł cena jednej marynarki 680/8=85zł Cena spódnicy 85zł   8*136+5*85=1513zl   Proszę;)

Dodaj swoją odpowiedź