Napisz prace na temat "My yesterday day".!!

My yesterday day was debts enough. From beginning I had to go to school on 7:30 because woman she gave us we had great test on which to dedicate much time. Lessons passed enough quickly on jednych often I answered and on some at all . After school I went with colleagues to city, because they opened new something will order cafes and who behind 20 it gets large chips zl. free, so it was it is proper . After school I had exits as usual with my dog, and this that it is very active he had himself to run out first well it will come back him to house. When I started to do I got lessons sms that today ice rink in our city is behind free and I could not overlook such opportunity. I left lessons and how I went quickly onto ice rink . It was very nicely only that lot of people was and through this ice crushed and it was more and more more snow, one from persons she had incident even fortunately nor this anything was serious. After ice rink I went with colleague onto hot chocolate and we did not regret moneys onto sweetnesses, because I got very large pocket, from reason of advance we have. I knew that to be he bored himself at home więc I decided to go to colleague in order to clutter up with him into steam of nice games. We played I did not notice as time passed quickly great through this. Just when mum rang to me it remembered me that dust to tidy peace. So I ran quickly that I was at home already after two minutes, fortunately mum did not give me of punishment because she was in best humour. Through this that I did not clear peace dust long ago lot robots. When I finished I decided already a bit to rest and to talk with someone on gg, unfortunately about this time of nobody it was not więc I decided to pack. My day was nice but also under hard-working end. Mój wczorajszy dzień był dość długi. Z początku musiałem iść do szkoły na 7:30 ponieważ pani zadała nam wielki test na który musieliśmy poświęcić dużo czasu. Lekcje minęły dość szybko na jednych często się zgłaszałem a na niektórych w ogóle. Po szkole poszedłem z kolegami do miasta, ponieważ otworzyli nową kawiarnie i kto zamówi coś za 20 zł dostaje duże frytki gratis, więc warto było. Po szkole jak zwykle musiałem wyjść z moim psem, a to że jest on bardzo aktywny musiał się najpierw dobrze wybiegać nim wróci do domu. Gdy zacząłem odrabiać lekcje dostałem sms że dziś lodowisko w naszym mieście jest za darmo i nie mogłem przegapić takiej okazji. Zostawiłem lekcje i jak najszybciej poszedłem na lodowisko. Było bardzo fajnie tylko że było mnóstwo ludzi i przez to lód się skruszał i było coraz więcej śniegu, jedna z osób nawet miała wypadek na szczęście ni było to nic poważnego. Po lodowisku poszedłem z kolegą na gorącą czekoladę i nie żałowaliśmy pieniędzy na słodycze, ponieważ dostałem bardzo duże kieszonkowe, z powodu awansu mamy. Wiedziałem że w domu będę się nudził więc postanowiłem iść do kolegi żeby zagrać z nim w parę fajnych gier. Świetnie się bawiliśmy przez to nie zauważyłem jak szybko minął czas. Dopiero gdy zadzwoniła do mnie mama przypomniało mi się że miałem posprzątać pokój. Tak szybko biegłem że byłem w domu już po dwóch minutach, na szczęście mama nie dała mi kary bo była w dobrym humorze. Przez to że dawno nie sprzątałem pokoju miałem mnóstwo roboty. Gdy już skończyłem postanowiłem trochę odpocząć i pogadać z kimś na gg, niestety o tej porze nikogo nie było więc postanowiłem się spakować. Mój dzień był fajny ale też pod koniec pracowity. A gdy pakowałem się do szkoły przypomniało mi się że miałem prace domową z Anglika więc napisałem to zadanie na necie :P (żart z tym ostatnim to nawet nie pisz)