Jak byc miłośernym w życiu tak aby móc o sobie powiedzieć, że jest sie prawdziwym uczniem chrystusa?? Prosze o pomoc w min. 4 zdaniach!

Należy  chodzić do Kościoła,modlić się,spowiadać.Brać udział w Katechezie. Przyjmować Komunię Św.. Pomagać innym ludziom chorym lub biednym. Modlić się za żywych i umarłych

Aby powiedzieć sobie że jest się prawdziwym uczniem Jezusa Chrystusa trzeba przede wszystkim pomagać innym w ich problemach,dzielić się się tym co mamy nie oczekując niczego w zamian.Trzeba też nie bać się przyznawać do Niego.Prawdziwy uczen Chrystusa to człowiek który potarafi nawet oddac najcenniejszy dar a mianowicie swoje życie za prawde.Uczen Chrystusa nie przywiazuje wagi do majątków.Najwaznieszy jest dla niego drugi człowiek w którym mieszka Jezus Chrystus.