muszę napisać notatkę na temat Nikołaj Rymski -Korsakow,ale nie wiem jak pomóżcie mi.Prosze

Nikołaj Rimski-Korsakow urodził się w 1844r. Pochodził on z rosyjskiej rodziny. Kiedy miał 6 lat rozpoczął lekcje gry na fortepianie. Później grał w orkiestrze nadwornej domu Rimskich-Korsakowów. W wieku dwunastu lat, w 1856 roku wstąpił do Carskiej Szkoły Marynarki Wojennej. Po jej ukończeniu został oficerem marynarki wojennej. W międzyczasie odkrył swe zdolności kompozytorskie i jeszcze będąc w służbie wojskowej skomponował swe pierwsze dzieła. W 1873 ostatecznie porzucił służbę wojskową, lecz pozostał inspektorem orkiestr marynarki wojennej. Komponował także utwory dla orkiestr wojskowych.W roku 1871 został profesorem kompozycji i instrumentacji w konserwatorium muzycznym. W 1905 został jednak usunięty z katedry w związku z działalnością zmierzającą do zachowania autonomiczności szkoły. Ostatecznie odzyskał tytuł i zaufanie władz, które jednak znów utracił po premierze opery Złoty kogucik, w której znalazła się wyraźna krytyka stosunków w carskiej Rosji. W sumie liczy on 301 dzieł które stwotrzył. Zmarł w 1908 roku.