PSYCHOLOG SZKOLNY podaj: - definicję zawodu - zakres działalnośći - sposób działania   Wymagane predyspozycje do zawodu - plusy i minusy zawodu.   Jak można zostać...? Szkoły przygotowujące do zawodu.   Na jutro!!! .;)  

PSYCHOLOG SZKOLNY podaj: - definicję zawodu - zakres działalnośći - sposób działania   Wymagane predyspozycje do zawodu - plusy i minusy zawodu.   Jak można zostać...? Szkoły przygotowujące do zawodu.   Na jutro!!! .;)  
Odpowiedź

Psycholog szkolny - zawód wykonywany w szkołach, który służy pomocy dzieciom z różnymi problemami w nauce, w domu i problemami z własną osobą. pomoc psychologiczna dla dzieci, młodzieży ( indywidualne spotkania) badania psychologiczne, diagnoza trudności szkolnych podejmowanie interwencji wobec uczniów w sytuacjach trudnych i kryzysowych konsultacje dla nauczycieli konsultacje dla rodziców Sposób działania:  prowadzenie zajęć o charakterze profilaktycznym - w poszczególnych klasach  prowadzenie zajęć tematycznych w klasach, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem przez wychowawców zajęcia terapeutyczne dla dzieci z trudnościami w nauce Plusy: praca z dziećmi, zadowolenie z pomocy innym, doradzanie innym w różnych sprawach Minusy: na pewno są tacy uczniowie w szkole, którzy bardzo nie lubią psychologa szkolnego, w niektórych sytuacjach bezradność, trudne przypadki uczniów, dużo spraw na głowie Wydaję mi się, że po gimnazjum można iść do liceum ogólnokształcącego, potem na studia o kierunki psychologii.  

- Psycholog – osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń psychologicznych polegających w szczególności na: diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, orzekaniu, psychoterapii - Działalność zawodowa psychologa obejmuje liczne dziedziny życia publicznego, m.in. oświatę (psychologia wychowawcza), medycynę (psychologia kliniczna, psychologia rozwoju człowieka, psychologia zdrowia), współzawodnictwo sportowe (psychologia sportu), wymiar sprawiedliwości i organy ścigania (psychologia sądowa), organizacje (doradztwo personalne), głównie zakłady pracy (psychologia pracy i organizacji), reklamę i marketing (psychologia reklamy) oraz prywatnego (psychoterapia). - . . .   - Zgodnie z polskim prawem psychologiem może być tylko osoba, która ukończyła jednolite studia magisterskie (wyjątek od Deklaracji Bolońskiej) na kierunku psychologia. Prawo wykonywania zawodu psychologa uzyskuje się po odbyciu podyplomowego stażu zawodowego. Ponadto psycholog może, w zależności od subdyscypliny, odbyć specjalizację zawodową (w psychologii klinicznej człowieka dorosłego, dziecka lub dla biegłych sądowych). Psycholog może również odbyć 4-letnie szkolenie w zakresie psychoterapii i uzyskać kwalifikacje psychoterapeuty. Zasady wykonywania zawodu psychologa reguluje ustawa z dnia 8 czerwca 2001 r. o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów.

Dodaj swoją odpowiedź