Jesteś Stanisławem Woklskim - napisz swój życiorys   życiorys wokulskiego w załączniku potrzebuję go przerobić

Nazywam się Stanisław Wokulski. Urodziłem się w 1833 roku w zubożałej rodzinie szlacheckiej. Mój ojciec toczył proces o majątek po dziadkach, krytykował mój zapał do nauki, uważając, że to majątek świadczy o pozycji człowieka. W latach 1854 - 1861 pracowałem jako pomocnik w winiarni Hopfera. W 1861 zrezygnowałem z pracy i zamieszkałem u Rzeckiego. Uczestniczyłem w kursach przygotowawczych, a następnie rozpocząłem studia w Szkole Głównej na wydziale Matematyczno - Fizycznym. Rozpocząłem działalność konspiracyjną. W roku 1863 przerwałem studia aby wziąć udział w powstaniu styczniowym. Zostałem aresztowany i zesłany pod Irkuck. Uczyłem się tam nadal i w 1870 roku powróciłem do Warszawy. Poszukiwałem pracy, jednak miałem problemy z jej znalezieniem. Zostałem przyjęty do pracy u wdowy Małgorzaty Minclowej. W 1871 roku pobraliśmy się, żona jednak zmarła w 1875 pozostawiając mi sklep i 30 tys rubli gotówki. W 187 roku wyjechałem do Bułgarii, aby pomnożyć swój kapitał. Po 8 miesiącach wróciłem, aby zbliżyć się do panny Izabeli Łęckiej. Mimo, iż spełniałem wszystkie jej zachcianki panna Łęcka poniżyła mnie wdając się w romans z panem Starskim. Byłem zmuszony zerwać zaręczyny. Próbowałem popełnić samobójstwo, jednak uratował  mnie Wysocki.