DDA- Dorosłe dzieci alkoholików Napisz co robią? czym się zajmują na co zwracają szczególną uwagę? deficyty problemy - jakie ? jak sobie z nimi radzić

takie dzieci szukając partnerów zyciowych wybierają zazwyczaj osoby podobne to swoich rodzicow alkoholikow. robia to podswiadomie nie zdajac sobie z tego sprawy.w wiekszosci zwracaja szczegolną uwage na problem picia alkoholu. problemem niektórych jest powielanie błędów rodziców alkoholikow(czeste sieganie po alkohol) lub calkowite potępienie ludzi pijących nawet w malych ilościach. ich trzeba poprostu zaakceptowac  i nie probowac zmieniac ich zachowan na siłę, chyba ze DDA równiez stało sie alkoholikiem. wtedy trzeba odpowiednio zająć sie taka osobą.