pan jan kupił jedną czwartą jabłek i cztery czwarte pomidorów ile to jest?     i dał dla kasjerki 100zł a jabłka kosztowały1,30 a pomidory 2,50

pan jan kupił jedną czwartą jabłek i cztery czwarte pomidorów ile to jest?     i dał dla kasjerki 100zł a jabłka kosztowały1,30 a pomidory 2,50
Odpowiedź

jedna  czwarta to 0,25kg a cztery czwarte to 1kg                                                 100-(1,30+2,50)=100-3,80=96,20 kilo jabłek kosztowało 5,20

Mam nadzieje ze chodzi o mase w kg wiec: jedną czwartą jabłek(kg) to 25dag cztery czwarte pomidorów(kg) to 1kg 100zł dal kasjerce -- ile wydała=?? Więc: 25dag*1,30------- 0,25*1,30= 0,32gr 1kg*2,50-------- 1*2,50=2,50 2,50zł+0,32gr=2,82zł 100zł-2,82zł=97,18zł ODP kasjerka ma mu wydac 97,18

Dodaj swoją odpowiedź