Zadania w załączniku.   Można także pobrać: http://www.przeklej.pl/folder/geografia-32502341   + 53 pkt. za najlepsze rozwiązanie!

Zadania w załączniku.   Można także pobrać: http://www.przeklej.pl/folder/geografia-32502341   + 53 pkt. za najlepsze rozwiązanie!
Odpowiedź

No a wiąc tak: 1.    Podaj nazwy obiektów/miejscowości rozpoznanych przez Ciebie na podstawie załączonych opisów: a)    część miasta Płocka, w której znajduje się szpital, WINIARY b)    miejscowość znajdująca się na lewym brzegu Wisły przy skrzyżowaniu drogi krajowej z wojewódzką, NOWY DUNINÓW c)    rzeka wzdłuż której rozciąga się Brudzeński Park Narodowy, WIERZBICA d)    sztuczne jezioro powstałe w wyniku spiętrzenia Skrwy Lewej (lewego dopływu Wisły). JAZIORO SOCZEWKA 2.    Podaj wysokość względną wzgórza znajdującego się na terenie wsi Maszewo Duże (położonej na NW od Płocka) mierząc od grodziska znajdującego się na prawym brzegu Wisły. 115 3.    Oblicz pole powierzchni terenu (nie uwzględniając różnic wysokości), któremu odpowiada powierzchnia prostokąta położonego w SE skrawku mapy wyodrębnionego jej krawędziami, 1 równoleżnikiem oraz 1 południkiem. Zapisz obliczenia, a wynik podaj w kilometrach kwadratowych, metrach kwadratowych, arach oraz hektarach. Podaj pełny zapis szerokości geogr. tego równoleżnika i długości geogr. południka. 19 40 I 5? 2? TU SIE UCIEŁO TAKŻE TEGO.. A U GÓRY SE POMAZAŁEŚ... TO JEST W KAŻDYM RAZIE NA DOLE PO LEWEJ STRONIE TEN MAŁY KWADRACIK 1:120 000 zapis ten oznacza, że 1 centymetrowi na mapie odpowiada 120 000 centymetrów w terenie to jest 1200 metrów, a to jest 1,2 km itd.  musisz centymetrem zmierzyć ile to tam ma - jak se nie poradzisz to zmierz i mi prześli 4.    Wymień 2 metody przedstawiania zjawisk na mapie, które zostały na załączonej mapie wykorzystane. Podaj, jakie konkretne zjawiska zostały przedstawione każdą z podanych przez Ciebie metod.   metoda sygnaturowa CZYLI przedstawianie treści za pomocą znaków umownych - np. szpitale i kościoły   metoda kropkowa (punktowa) – mapę pokrywa się punktami w miejscach, gdzie zjawisko występuje. Każda kropka posiada określoną wartość, np. zabudowa w płocku - na pomarańczowo 5.    Oceń z uzasadnieniem, czy załączoną mapę można zaliczyć do wielko-, średnio-, czy małoskalowych i określ, czy wybranej przez Ciebie kategorii jest analogiczne pojęcie: map topograficznych, przeglądowo-topograficznych czy przeglądowych.     Mapy topograficzne można podzielić na: * mapy przeglądowe (skala mniejsza od 1:1000000), * mapy przeglądowo-topograficzne od 1:200000 do 1:1000000) * mapy topograficzne (skala większa od 1:200000) CZYLI TA MAPA JEST MAPĄ TOPOGRAFICZNĄ, MAŁOSKALOWĄ

Dodaj swoją odpowiedź