Potrzebny mi cały mit o narodzinach świata

Na początku był Chaos- nieuporządkowany prapoczątek, to co istniało przed powstaniem bogów, pusta przestrzeń, otchłań.Z Chaosu uwolniły sie bóstwa Uranos i Gaja oraz wody, ziemia, rośliny, zwierzęta. Uranos i Gaja dali początek trzem rodom: tytanom, kiklopom i sturękim. Obawiając sie synów, Uranos kazał ich strącić do czeluści. Oparł mu się Kronos, najmłodszy tytan, który okaleczając ojca zapanował nad światem. Zgodnie z klątwą ojca i jemu syn miał odebrać władzę. By temu zapobiec, Kronos połykał każde ze swoich narodzonych dzieci. Dopiero szóste dziecko ukryła Reja, żona tytana. Był to Dzeus, którym na Krecie zaopiekowały sie nimfy. Gdy dorósł, namówił matkę, by dała Kronosowi srodek wymiotny. Na skutek jego działania Kronos wypluł wszystkie z połkniętych dzieci: Herę, Hadesa, Posejdona, Hestię i Demeter.Przez dziesięć lat, bez ostatecznego rezultatu, Dzeus walczył z Kronosem. W końcu uwolnił z Tartaru kiklopów i sturękichi i wspólnymi siłami pokonali Dzeusa. Bogowie podzielili się władzą. Dzeus zapanował nad ziemią, niebem i Olimpem, Hades nad królestwem umarłych w podziemiach. Posejdon nad morzami.