Napisz wypracowanie na temat Król Edyp jako bohater tragiczny   proszę  szypkię  rozwiązanie

Król Edyp zdecydowanie jest bohaterem tragicznym. Gdy jego rodzice poszli do wyroczni przepowiedzieli ze ich syn zabije ojca i obejmie po nim wladze. Aby tego uniknac przebili mu stopy i dali dla slugi by porzucil Edypa w gorach. jednak on przekazal je pasterzowi a ten swemu panu. za mlody gdy Edyp poszedl do wyroczni uslyszal ta samo przepowiednie. chcial tego uniknac i byl swiece przekonany ze tam gdzie sie wychowuje jest jego rodzinny dom. wyrusza w oidroz po drodze zabija krola teb. przybywa do mista teby gdzie szaleje swinks. roziwzuje jego zagadke i zostaje krolem teb. zeni sie z zona bylego wladcy i ma z nia dzieci. Stary medzrec po dlugich namowach opowiada prawde Edypowi ze zabil swojego ojca w podrozy ozenil sie z matka i ma z nia dzieci. Gdy sie o tym dowiaduje ucieka i wydlubuje sobie oczy. tulajac sie umiera. Ta historia uczy ans ze nie da sie oszukac przeznaczenia.