SZEŚC BUŁEK I SEREK KOSZTUJE 4,80 A SZESC SERKÓW I JEDNA BUŁKA 11,30ZŁ ILE KOSZTUJE SEREK A ILE BUŁKA
SZEŚC BUŁEK I SEREK KOSZTUJE 4,80 A SZESC SERKÓW I JEDNA BUŁKA 11,30ZŁ ILE KOSZTUJE SEREK A ILE BUŁKA
x-cena bułki y-cena serka 6x+y=4,8 x+6y=11,3 y=4,8-6x x+6y=11,3 y=4,8-6x x+6(4,8-6x)=11,3 y=4,8-6x x+28,8-36x=11,3 y=4,8-6x -35x=-17,5 /:(-35) y=4,8-6x x=0,5 y=4,8-6*0,5 x=0,5 y=4,8-3 x=0,5 y=1,8 x=0,5 Odp. Bułka kosztuje 0,5zł, a serek 1,8zł.
6x+y=4,8 x+6y=11,3 y=4,8-6x x+6y=11,3 y=4,8-6x x+6(4,8-6x)=11,3 y=4,8-6x x+28,8-36x=11,3 y=4,8-6x -35x=-17,5 /:(-35) y=4,8-6x x=0,5 y=4,8-6*0,5 x=0,5 y=4,8-3 x=0,5 y=1,8 x=0,5