Ania kupiła bukiet składający się z 2 zonkili i 3 tulipanów . Jeden tulipan kosztuje 2zł za bukiet Ania zapłaciła 10zł . Jle kosztuje tulipan a ile żonkil ?

Ania kupiła bukiet składający się z 2 zonkili i 3 tulipanów . Jeden tulipan kosztuje 2zł za bukiet Ania zapłaciła 10zł . Jle kosztuje tulipan a ile żonkil ?
Odpowiedź

3×2zł=6zł 10zł-6zł=4zł 4zł÷2=2zł jeden żonkil kosztuje 2 zł

2x3 tulipany = 6 zł za tulipany 10zł - 6zł = 4zł 4zł : 2 żonkile = 2 zł Odp. Jeden tulipan kosztuje 2 zł, i żonkil 2 zł.

Dodaj swoją odpowiedź