Wybierz jeden z obyczajów rycerskich i napisz fikcyjne opowiadanie na ten temat ;jego bohaterami będą postacie z Krzyżaków.   Obyczaje: pasowanie na rycerza, ślubowanie damie serca, pojedynek rycerski, wjaz do miasta itp.

Wybierz jeden z obyczajów rycerskich i napisz fikcyjne opowiadanie na ten temat ;jego bohaterami będą postacie z Krzyżaków.   Obyczaje: pasowanie na rycerza, ślubowanie damie serca, pojedynek rycerski, wjaz do miasta itp.
Odpowiedź

POJEDYNEK RYCERSKI   Na zamek przybyło wielu mężnych rycerzy na turniej. Maksymilian nosił błyszczący miecz wydawało się że może nim góry ciąć.Zaś Władysław nie miał tak wspaniałego miecza lecz zbroję godną samego króla. Oboje rycerzy nie mogło się doczekać swego starcia.Lecz w końcu doszło do starcia przybyli w czerwonych szatach przybyli giermkowie zabrali szaty i doszło do pojedynku Maksymilian próbował uderzy w ramie aby przeciwnik nie potrafił się bronić lecz na próżno. Władysław skutecznie się bronił.Władysław po obronie jednego z wielu ciosów Maksymiliana przeszedł do ataku uderzał szybko i pewnie lecz on również nie dał rady zranić swego przeciwnika. Po krótkiej walce doszło do skrzyżowania ataków Maksymilian uderzał z góry lecz Władysław dzielnie się bronił tak jakby znał jego ruchy lecz w pewnym momencie Władysław się przewrócił. Maksymilian był pewny wygranej. Zbliżył się do wroga leżącego na ziemi lecz w tedy, Władysław podciął go Maksymilian z wielkim hukiem wylądował na ziemi. Wtedy Władysław szybko podniósł się z ziemi przymierzył się do ataku wyskoczył i uderzył mieczem tuż obok szyi swego wroga. Maksymilian wiedział że Władysław zrobił to celowo. Władysław pomógł mu się podnieść ostatecznie wygrał Władysław oboje sobie przyznali, że są świetnymi rycerzami. Maksymilian obiecał Władysławowi rewanż.

Dodaj swoją odpowiedź