Ucho zewnętrzne wychwytuje fale dźwiękowe, wzmacnia je i kieruje na błonę bębenkową. Składa się z małżowiny usznej, przewodu słuchowego zewnętrznego i powierzchni zewnętrznej błony bębenkowej. Ucho środkowe to niewielka przestrzeń w czaszce wypełniona powietrzem. Jego zadaniem jest mechaniczne wzmocnienie i doprowadzenie fal dźwiękowych do ucha wewnętrznego (poprzez okienko owalne). Część drgań przechodzi też bezpośrednio na okienko okrągłe. W skład ucha środkowego wchodzi błona bębenkowa, trzy kosteczki słuchowe oraz trąbka Eustachiusza, a także powierzchnia zewnętrzna okienka owalnego. ucho wewnetrzne- część błędnika przylegającego do ucha środkowego to przedsionek. Łączą się z nim ślimak i kanały półkoliste. Kanały półkoliste służą do rejestrowania zmian położenia ciała. Są narządem zmysłu równowagi.
Wyjaśnij jaką rolę odgrywa: a. ucho zewnętrzne, ucho środkowe i ucho wewnętrzne w procesie słyszenie b. narząd cortiego w procesie powstawania wrażeń słuchowych. Wymień skutek uszkodzenia tego narządu.
Wyjaśnij jaką rolę odgrywa: a. ucho zewnętrzne, ucho środkowe i ucho wewnętrzne w procesie słyszenie b. narząd cortiego w procesie powstawania wrażeń słuchowych. Wymień skutek uszkodzenia tego narządu....