Bardo prosze o rozwiazanie, to musi być na jutro . pilne .   1. Francuski ser pleśniowy kosztował 75 zł za 1 kg . ile zapłacono za 20 dag tego sera po 20 % obnizce ?    

Bardo prosze o rozwiazanie, to musi być na jutro . pilne .   1. Francuski ser pleśniowy kosztował 75 zł za 1 kg . ile zapłacono za 20 dag tego sera po 20 % obnizce ?    
Odpowiedź

100%-20%=80% 80%*75zł=80/100*75zł=60zł 20dag=0,2kg 0,2kg*60zł=12zł   Odp:Za ser zapłacono 12 zł.   liczę na naj ;d

75zł - 1 kg   75 * 20% = 75 * 0,2 = 15zł   75 - 15 = 60 zł - koszt sera po obniżce   1kg = 100 dag = 1 000g   60zł - 100 dag x zł - 20 dag   100x = 1200   /:100 x = 12 zł   odp. Za 20 dag sera po obniżce należy zapłacic 12 zł.   pozdrawiam    

Dodaj swoją odpowiedź