* Wyjaśnij,dlaczego węzły chłonne znajdują się w całym organizmie.   PLZ  na teraz  ,pilnie !!! za naj będą punkty..

Główną funkcją węzłów jest udział w wytwarzaniu przeciwciał. Likwidując drobnoustroje stanowią ważny element układu immunologicznego.

układ limfatyczny jest układem rozbudowanym ponieważ w razie wystąpienia jakichkolwiek drobnoustrojów pożądana jest jak najszybsza jego reakcja żeby była szybka musi być dożo węzłów chłonnych w różnych miejscach ciała. Wyobraź sobie że w polsce jest tylko jeden szpital i jest on w warszawie jeśli poszkodowany będzie we wrocławiu, szczecinie czy ełku pomoc dotrze ale za późno i dla tego szpitali jest dużo i w rżnych miejscach żeby docierać szybko do poszkodowanych, i tak samo jest z węzłami chłonnymi:)