Jakie pomieszczenia sanitarno – higieniczne winien zapewnić pracodawca i jakie warunki powinny spełniać

Podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest utrzymywanie pomieszczenia pracy w czystości i porządku oraz przeprowadzanie w tych pomieszczeniach okresowych remontów oraz w celu zachowania wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy.   Co powinien zapewnić pracodawca w pomieszczeniach pracy · bezpieczne i higieniczne warunki pracy, · oświetlenie naturalne i sztuczne, · odpowiednią temperaturę, · wymianę powietrza oraz · zabezpieczenie przed wilgocią, niekorzystnymi warunkami cieplnymi i nasłonecznieniem, drganiami oraz innymi czynnikami szkodliwymi dla zdrowia i uciążliwościami. Ponadto w pomieszczeniach pracy, w których występują czynniki szkodliwe dla zdrowia takie jak: wysoka temperatura, hałas, drgania, promieniowanie, gazy, pyły, pary itp. powinny być zastosowane rozwiązania techniczne uniemożliwiające przedostawanie się tych czynników do innych pomieszczeń pracy oraz do pomieszczeń higienicznosanitarnych.