Mama kupiła 30 dag cukierków po 7,50 zł za kilogram i 3/4 kilograma cukierków po 5,40 zł za kilogram.Ile kilogramów cukiwrków kupiła mama i ile zapłaciła?

Mama kupiła 30 dag cukierków po 7,50 zł za kilogram i 3/4 kilograma cukierków po 5,40 zł za kilogram.Ile kilogramów cukiwrków kupiła mama i ile zapłaciła?
Odpowiedź

30 dag = 300g = 0,3kg   0,3kg * 7,5 = 2,25 zł 3/4 * 5,4 = 4,05 zł   0,3kg + 3/4kg = 1,05 kg - tyle kupila cukierków 2,25zł + 4,05zł = 6,3 zł - tyle zapłaciła

2 ile zapłaciła za cukierki?? 30dag=0.30kg 0.30x7.50zł=2.25zł 2. Ile zapłaciła mama za drugie cukierki?? 3/4=75dag=0.75kg 0.75x5.40=4,05zł 3 Ile razem kupiła cukierków Mama? 0,30kg+0,75kg=1,05kg 4 ile razem mama zapłaciła ?? 2,25zł+4,05zł=6.30zł odp;Mama razem zapłaciła 6.30zł odp;Mama kupiła 1.05kg          

Dodaj swoją odpowiedź