Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12zł.Dwie czekolady i sześć batonów kosztuje 9,20gr.Co jest droższe czekolada czy baton ? O ile ?   Podajcie tez Obliczenia i koszt czekolady i batona           Za odp daje naj   Plz

Cztery czekolady i cztery batony kosztują razem 12zł.Dwie czekolady i sześć batonów kosztuje 9,20gr.Co jest droższe czekolada czy baton ? O ile ?   Podajcie tez Obliczenia i koszt czekolady i batona           Za odp daje naj   Plz
Odpowiedź

x- cena czekolady y- cena batona   Układamy odpowiedni układ równań:   4x + 4y = 12 2x + 6y = 9,2 /* (-2)   4x + 4y = 12 -4x - 12y = -18,4   4x + 4y - 4x - 12y = 12 - 18,4 -8y= -6,4 /: (-8) y= 0,8zł --> cana jednego  batona   4x + 4y = 12 4x + 4*0,8 = 12 4x = 12- 3,2 4x = 8,8 /:4 x= 2,2zł --> cena jednej czekolady   Odp: Droższa jest czekolada o 1,40 zł.   Pozdrawiam, Damiankw :)    

1 czekolada - 2,20 zł 1 baton 0,80 gr   (4* 2,20)+(4*0,80)= 12 zł   (2*2,20)+(6*0,80)= 9,20 zł

Dodaj swoją odpowiedź