"Ania z Zielonego wzgórza" - charakterystyka tytułowej bohaterki.

Ania Shirley to główna bohaterka powieści, pt. ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Była sierotą. Jej rodzice zmarli, kiedy miała 3 miesiące i od tej pory przechodziła z rąk do rąk sąsiadów, którzy nie okazywali jej miłości, tylko wykorzystywali ją, jako tanią siłę roboczą.

Wielkim kompleksem dziewczynki były jej rude włosy. Pozbyła się ich, ale drogo ją to kosztowało. Od domokrążcy kupiła ?rewelacyjną? czarną farbę do włosów, której zastosowanie sprawiło, że Ania uzyskała zieloną fryzurę. Natychmiast ścięła włosy bardzo krótko i to okazało się zbawienne dla Ani. Odrastające włosy były już ciemniejsze i bardzo ładne.

Dziewczynka marzyła o pięknej sukni z bufkami. Mateusz sprawił jej taką sukienkę.

Bohaterka powieści, jako mała dziewczynka była gadatliwa. Ilekroć Maryla zadawała jej jakieś pytanie, odpowiedź Ani zamieniała się w długie opowiadanie. Było to jej negatywną cechą. Z pewnością była uparta. Kiedy Gilbert wyrażał skruchę za to co jej uczynił, ona nie dawała się przeprosić. Ania posiadała bogatą wyobraźnię. Dzięki niej zniosła czas, kiedy miała złamaną nogę.

Z wiekiem cechy usposobienia, charakteru i umysłowości Ani uległy zmianie. Jako szesnastoletnia panienka nie mówiła już tak dużo. Nie była uparta. Nareszcie dała się przeprosić Gilbertowi.

Ania odznaczała się inteligencją. Wiedzę teoretyczną potrafiła wykorzystać w praktyce. Przykładem tego jest uratowanie życia Minnie, młodszej siostrze Diany. Teoretyczną wiedzę o chorobie, na którą zapadła mała dziewczynka, umiała wykorzystać i zastosowała środki umożliwiające chorej przyjście do zdrowia.

Bardzo podoba mi się postać Ani Shirley. To szlachetna dziewczyna. Uważam, że dzieci powinny brać z niej przykład. Uczyć się, a dzięki temu odnosić sukcesy w szkole oraz w życiu i jeszcze dostrzegać wokół siebie innych ludzi, a w razie potrzeby nieść im pomoc.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Ania z Zielonego Wzgórza" charakterystyka tytułowej bohaterki.

Bohaterka powieści „Ania Z Zielonego Wzgórza” jest ciekawym i wnikliwym portretem literackim. Autorka przedstawia ją jako dwunastoletnią dziewczynką i szesnastoletnią panienką. Ukazuje przemiany okresu dojrzewania oraz negatywne i pozytyw...

Język polski

"Ania z Zielonego Wzgórza" charakterystyka tytułowej bohaterki.

Ania Shirley urodziła się w 1866 roku w Bolingbroke w Nowej Szkocji. Jej rodzice byli nauczycielami. Ojciec dziewczynki nazywał się Walter Shirley, a matka Berta Shirley z domu Willis. Zmarli na febrę, gdy miała 3 miesiące. Bohaterka trafiła...

Język polski

Charakterystyka tytułowej bohaterki "Ania z Zielonego wzgórza".

Charakterystyka Ani Shirley.

Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. ?Ania z Zielonego Wzgórza? jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzi...

Język polski

Charakterystyka Ani Shirley tytułowej bohaterki książki L. M. Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".

Bohaterką powieści L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” jest Anna Shirley. Jest to szczupła, zgrabna dziewczynka. Na twarzy jaśnieją pomarańczowe piegi. Oczy jej zmieniają barwę z szarej na zieloną. Włosy zaś mają nieprawdopo...