Recenzja ksiażki Mały Książe

"Mały Książe" to książka dla dzieci,bohaterem jest mały chłopiec,Akcja książki dzieje się gdzieś w kosmosie,narrator wraca w niej do swojego dzieciństwa."Mały Książę"zawiera dedykację wpisaną do książki przez samego autora.Książka adresowana jest do tych wszystkich ludzi,którzy zachowali w sobie dziecięcą wrażliwość.Bohaterami są Mały Książe,pilot(narrator),Geograf,Król,Latarnik,Pijak,lis,Próżniak,myśliwy,żmija.     Bohaterem utworu jest także róża,była ona wielką miłością Małego Księcia.Dzięki rysunkom autora zamieszczonych w ksążce "Mały Książę" stal się rozpoznawalny na całym świecie.Jest to utwór epicki,ponieważ mięści w sobie relację narratora,który opowiada o zdarzeniach.Ten narrator jest jednym z bohaterów ,ma ograniczoną wiedzę o świecieOprócz narratora wypowiadają się również inne postacie ,które biorą udział w opisanych zdarzeniach. W utworze przeplatają się trzy wątki:realistyczny,baśniowy,psychologiczny. Książka wyraźnie zaznacza różnice pomiędzy światem dzieci i dorosłych. Autor przestrzega nas, abyśmy uważali, żeby nigdy nie stać się w pełni dorosłym. Traci się wtedy wiele pożytecznych cech i znika gdzieś cała wyobraźnia. Po przeczytaniu „Małego Księcia” zadajemy sobie dużo pytań. Jednak również znajdujemy na wiele z nich odpowiedzi. Niewątpliwie jest, to książka zmuszająca do przemyśleń. Uważam, że jest bardzo ciekawa. Polecam ja każdemu dziecku i dorosłemu.