Przetłumacz na język polski i napisz jak wymawiać wszystkie zdania ;) Z góry dzięki ;))

W poniedzialek wstaje o siodmej. Myje sie, czyszcze zeby, ubieram sie i szybko jem sniadanie. Potem zbieram swoje ksiazki i zeszyty w plecak.W pol do osmej wychodze do szkoly. O osmej mam matematyke, moj ulubiony przedmiot. W poniedzialek mam 5 lekcji. W pol do czternastej jestem juz w domu, jem obiad. Potem odrabiam lekcje. O szesnastej  z Pawlem gramy w pilke nozna. O dziewietnadtej jem kolacje. O dwudziestej trzeciej klade sie (czy tam ide)  spac.   W panidiElnik ja wstajU w sem cisOw. Ja mOjus, czIssiu zUby, adiwAjus i bYstra zAftrakaju. PatOm sabirAyu swaI uciEbniki i tietrAdi w riukzAk. W paławInie wasmOwa ja wychażU w szkOłu. W wOsim cisOw u mieniA matimAtika, moj liubImyj priedmiEt. W poniediElnik u mieniA piat urOkaw. W paławInie wtarOwa ja użE dOma, obiEdaju. PatOm ja gatOwliu urOki. W citYri cisA my s PAwłam igrAjem w futbOł.  W sem cisOw ya Użinaju. W odInaccat cisOw ja łożUs spAt.   Te duze litery w slowach oznaczaja gdzie pada akcent. Wszedzie gdzie w rosyjskim tekscie jest znak "ь" (miekki znak), to zmiekcza on litere, ktora znajduje sie przed nim.   Daj najlepsze rozwiazanie, a dostaniesz zwrot 15 procent punktow.