Opisz Trzy wybrane choroby genetyczne człowieka. Z góry Dziękuje ;)

1.Zespół Downa. Choroba ta może być dziedziczona przez kolejne pokolenia. Przyczyną tej choroby jest występowanie w komórkach człowieka trzech chromosomów numer 21 zamiast dwóch. Objawami zespołu Downa są: niski wzrost, skośne oczy, fałdy na powiekach oraz słaby rozwój ruchowy i umysłowy.   2.Daltonizm. Charakteryzuje się zaburzeniami rozpoznawania barw. Zaburzenia wrodzone, dziedziczne dzieli się na polegające na nierozpoznawaniu barwy: czerwonej (protanopia), zielonej (deuteranopia), czerwono-zielonej (daltonizm), żółto-niebieskiej (tritanopia).Zaburzenia rozpoznawania barw występują głównie u mężczyzn. ( Może też być nabyty)   3. Hemofilia. Istotą choroby jest defekt w wytwarzaniu VIII czynnika krzepnięcia, zwanego globuliną antyhemofilową (AHG) lub przeciwhemofilową. Choroba dziedziczy się w sposób recesywny związany z płcią, tzn., że chorują mężczyźni, a kobiety przenoszą chorobę z pokolenia na pokolenie. W hemofilii o ciężkim przebiegu objawy choroby ujawniają się zwykle we wczesnym dzieciństwie. Uwagę otoczenia zwraca wówczas łatwe siniaczenie się dziecka zaczynającego chodzić. Po większych urazach mogą powstawać rozległe wylewy krwawe w tkance podskórnej i mięśniach.Bardzo charakterystycznym objawem są wylewy krwi do stawów. Choroba może prawdzić do śmierci, ponieważ chory bez odpowiedniej ilość hemoglobiny, nawet podczas zwykłego przecięcia się może się wykrawawić. Najprościej ujmując - przy tej chorobie krew nie krzepnie.                 http://www.sciaga.pl/tekst/57125-58-choroby_genetyczne_czlowieka   Na tej stronie są fajnie opisane. ;d I jest ich tam dość trochę, więc jest z czego wybierać. Ja podałam kilka takich najbardziej znanych i które omawiałam w szkole.