Ułóż bajkę , w którek : -bokaterami bede zwierzęta obdarzone ludzkimi cechami . -na początku lub na końcu znajduje się odpowiednio dobrane do treści pouczenie .    

Ułóż bajkę , w którek : -bokaterami bede zwierzęta obdarzone ludzkimi cechami . -na początku lub na końcu znajduje się odpowiednio dobrane do treści pouczenie .    
Odpowiedź

Za siedmioma górami za siedmioma lasami żyła sbie pięka biała księżniczka kotka imieniem Kicia. Pewnego dnia w jej zamku zjawił się budne czarny kocyr i żekł do niej czy miała byś troszke wody żebym się napi ona odparła NIE. naspępnego dnia w jej zamku wystąpił bunt nikt nic nie chciał robić i wszyscy obalili kotkę w błoto ta wżasneła achhh te koty i wyżucono ją z zamku. Od tamtej pory sama żyła w biedzie i nie miała nikogo kto by jej pomogł.

dawno dawno temu za górami za lasami żyła sobie piękna lisica o imieniu rudzinka była, ona bardzo biedna.pewnego razu rudzinka wybrała się szukać stosownej pracy. na królewskim dworcu panował lew i szukal on sekretarza.lisiczka odrazu poszla upewnic sie czy moze jeszcze zdobyc ta prace.nastepnego dnia przyszla do krola i powiedziala ze chetnie podejmie sie tej roboty. lecz niestety pewnego razu król kazał napisać protokół a ona nie wiedziala jak sie dotego zabrac poniewaz nie studiowala polskiego tylko matematyke. król lew bardzo sie rozgniewal gdy mu powiedziała ,ze nie umie tego zrobic lew ja wypedzil i lisiczka nie miala pracy ponieważ nie przedstawiła swoich alibi.

Dodaj swoją odpowiedź