Za 15 kompletów dresów i 24 piłki szkoła zapłaciła 3069 zł. Jedna piłka kosztowała 56 zł. Ile kosztował komplet dresów?   Napiszcie mi równanie i rozwiązanie :)

Za 15 kompletów dresów i 24 piłki szkoła zapłaciła 3069 zł. Jedna piłka kosztowała 56 zł. Ile kosztował komplet dresów?   Napiszcie mi równanie i rozwiązanie :)
Odpowiedź

24 x 56zł=1344zł 3069zł - 1344zł=1725 1725:15=115zł Odp.:Jeden Dres kosztował 115zł.

24*56zł=1344zł - tyle kosztował wszystkie piłki 3069zł-1344zł=1725zł - tyle kosztowały wszystkie komplety dresów 1725zł:15=115zł - tyle kosztował jeden komplet dresu odp. Jeden komplet dresów kosztował 115 zł. PS. Jeśli chcesz mieć to w jednym równaniu to wygląda to tak: (3069zł-24*56zł):15=115zł Mam nadzieję, że pomogłam;)

Dodaj swoją odpowiedź