Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy"

Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim. Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem. Staś niestety nie dał zbyt dobrego przykładu młodszej Nel chcąc zabić uwięzionego słonia. Po długich błaganiach chłopca przez dziewczynkę Staś nie zastrzelił zwierzęcia. Dzieci z początku nie podchodziły do słonia, lecz z czasem polubili go i nazwali King. Karmili go daktylami i melonami. Biedny King nie mógł sam się wydostać z wąwozu. Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, który otrzymał od Lindego. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony. Słoń będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać. Ten dzień był całkiem pełny wrażeń i wszyscy szybko poszli spać. Następnego ranka wszyscy się obudzili przygotowani, szczęśliwi i razem ze słoniem Kingiem wyruszyli w dalszą drogę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Jaka była najbardziej niebezpieczna przygoda Stasia i Nel (lektura w pustyni i w puszczy) Dam naj

Jaka była najbardziej niebezpieczna przygoda Stasia i Nel (lektura w pustyni i w puszczy) Dam naj...

Język polski

Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt ' W pustyni i w puszczy '. Przeżyli oni wiele przygód. O to jedna z nich :
Była godzina piąta po południu. Gebhr chciał przenocować. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, któ...

Język polski

najciekawsza przygoda Stasia i Nel, - spotkanie z lwem

Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt '' W pustyni i w puszczy ''. Przeżyli oni wiele przygód. O to jedna z nich :
Była godzina piąta po południu. Gebhr chciał przenocować. Szukał jakiegoś bezpiecz...

Język polski

Moja przygoda w puszczy ze Stasiem i Nel. (W pustyni i w puszczy).

Staś i Nel zaczęli ostatnią ich podróż do Port-Saidu. Zaczął padać deszcz, oraz po chwili dołączyły do deszczu chmury oraz pioruny. Zapowiadał się deszczowy i pochmurny dzień. Staś zaczął poszukiwać miejsca na schronienie się prze...

Język polski

byłam najbardziej niebezpieczna przygoda Stasia i Nel(nie lucząc sameho porwania) lektura w pustyni i w puszczy dam naj

byłam najbardziej niebezpieczna przygoda Stasia i Nel(nie lucząc sameho porwania) lektura w pustyni i w puszczy dam naj...