Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy"

Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim. Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem. Staś niestety nie dał zbyt dobrego przykładu młodszej Nel chcąc zabić uwięzionego słonia. Po długich błaganiach chłopca przez dziewczynkę Staś nie zastrzelił zwierzęcia. Dzieci z początku nie podchodziły do słonia, lecz z czasem polubili go i nazwali King. Karmili go daktylami i melonami. Biedny King nie mógł sam się wydostać z wąwozu. Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go stamtąd wydostać. Staś zastanawiał się nad tym, o co go prosiła Nel i wymyślił, że wysadzi głaz dynamitem, który otrzymał od Lindego. Wybuch był bardzo głośny, ale King nareszcie został uwolniony. Słoń będąc zadowolony wziął Nel na trąbę i zaczął ją bujać. Ten dzień był całkiem pełny wrażeń i wszyscy szybko poszli spać. Następnego ranka wszyscy się obudzili przygotowani, szczęśliwi i razem ze słoniem Kingiem wyruszyli w dalszą drogę.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Która przygoda Stasia i Nel (w pustyni i w puszczy) podobała ci się najbardziej i dlaczego? Na jutro. Proszę o pomoc !!!

Która przygoda Stasia i Nel (w pustyni i w puszczy) podobała ci się najbardziej i dlaczego? Na jutro. Proszę o pomoc !!!...

Język polski

Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy"

Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim. Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym w...

Język polski

Napisz opowiadanie na temat: Która przygoda Stasia i Nel (z "W pustyni i w puszczy") najbardziej mnie zainteresowała. Daje naj!

Napisz opowiadanie na temat: Która przygoda Stasia i Nel (z "W pustyni i w puszczy") najbardziej mnie zainteresowała. Daje naj!...

Język polski

Jaka była najbardziej niebezpieczna przygoda Stasia i Nel (lektura w pustyni i w puszczy) Dam naj

Jaka była najbardziej niebezpieczna przygoda Stasia i Nel (lektura w pustyni i w puszczy) Dam naj...

Język polski

Wiecie może w którym rozdziale jest najciekawsza przygoda Stasia i Nel lektura pt.: " W pustyni i w puszczy "

Wiecie może w którym rozdziale jest najciekawsza przygoda Stasia i Nel lektura pt.: " W pustyni i w puszczy "...

Język polski

Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.

Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt ' W pustyni i w puszczy '. Przeżyli oni wiele przygód. O to jedna z nich :
Była godzina piąta po południu. Gebhr chciał przenocować. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, któ...