1. Podaj konsekwencje starzenia się społeczeństwa w Europie. 2. Dlaczego europejczycy nie decydują się na kilkorga dzieci ? . 3. Co wpłynęło na długość życia w Eurpie ? .

1. Podaj konsekwencje starzenia się społeczeństwa w Europie. 2. Dlaczego europejczycy nie decydują się na kilkorga dzieci ? . 3. Co wpłynęło na długość życia w Eurpie ? .
Odpowiedź

1. Podaj konsekwencje starzenia się społeczeństwa w Europie.   Starzejące się społeczeństwo oraz ujemny przyrost naturalny jest zagrożeniem dla każdego narodu. Zmniejsza się ilość osób w wieku rozrodczym, co grozi spadkiem liczby urodzeń i wzrostem w społeczeństwie osób starszych. W wieku geriatrycznym przechodzi się na emeryturę, więc jeśli coraz więcej osób przechodzi na zasłużony odpoczynek od pracy, oznacza to, że coraz mniej osób pracuje czynnie. Spadają emerytury, bo nie ma komu na nie zarabiać. Poza tym, jak wiadomo osoby starsze chorują, a wydatki na leczenie chirurgiczne i farmakologiczne generuje ogromne koszta. Trzecią konsekwencją jest znikanie europejczyków z mapy świata. rocznie umiera więcej osób niż się rodzi.       2. Dlaczego europejczycy nie decydują się na kilkorga dzieci ? . Dzisiejszy świat, kręci się bardzo szybko, więc i nasze życie nabrało tempa. Obecnie priorytetem wielu rodzin, w krajach rozwijających się oraz krajach rozwinietych, jest posiadanie dobrze płatnej pracy, wspinanie się po szczeblach kariery, realizowanie się zawodowo. Wszystko to wiąże się z zarabianiem pieniędzy. Posiadanie dużej ilości dzieci, oznacza brak czasu na prace zawodową, oraz spore wydatki. Posiadanie jednego dziecka, to rodzaj kompromisu na który idzie coraz więcej małżeństw. Daje to możliwość posiadania pracy i rozwijania się w niej, z drugiej strony, jest równiez potomstwo.     3. Co wpłynęło na długość życia w Eurpie ? . Rozwój i postęp medycyny ogólnej oraz geriatrycznej; Świadomość prozdrowotna; prozdrowotny styl życia; wzrost bezpieczeństwa w pracy ( normy określające bezpieczeństwo i higienę pracy - BHP); łatwy dostęp do wartościowej żywności; szczepionki zabezpieczające przed chorobami, również tymi śmiertelnymi; wzrost higieny osobistej; rozwój cywilizacji; czysta woda;

Dodaj swoją odpowiedź