Grześ kupił 2 kg jabłek i kg gruszek zapłacił 16 zł gruszki byłyo 18 gr droszeod jabłek. Ile kosztuje 1 kg jabłek a ile 1 kg gruszek?

Grześ kupił 2 kg jabłek i kg gruszek zapłacił 16 zł gruszki byłyo 18 gr droszeod jabłek. Ile kosztuje 1 kg jabłek a ile 1 kg gruszek?
Odpowiedź

16zł:2=8zł     1kg jabłek 16,18zł:2=8,18zł    1kg gruszek

Dodaj swoją odpowiedź