wypisz 5 dyrygentółw (obecnie żyjących) i opisz ich twórczość. Pliss pomóżcie, może być neta ale jakieś streszczenie . Pozdrawiam i z góry dziękuję :* :)

wypisz 5 dyrygentółw (obecnie żyjących) i opisz ich twórczość. Pliss pomóżcie, może być neta ale jakieś streszczenie . Pozdrawiam i z góry dziękuję :* :)
Odpowiedź

1.Bohdan Wodiczko ur. 5 lipca 1911 w Warszawie, zm. 12 maja 1985 tamże 2.Marek Pijarowski ur. 25 kwietnia 1951 we Wrocławiu 3.Antoni Wit ur. 7 lutego 1944 w Krakowie 4.Jan Karol Kapałka (u. 1888 w Krakowie, zm. 1932 w Cleveland, Ohio) 5.Szymon Kawalla ur. 2 czerwca 1949 w Krakowie

1.Adam Rozlach 1987 – honorowy medal Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków za wybitną publicystykę muzyczną oraz za całokształt działalności publicystycznej w dziedzinie muzyki 2008 - odznaczony medalem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków "Za zasługi dla muzyki polskiej" Wielokrotnie nominujący do  paszportu polityli w kategorii Muzyka poważna     2.Riccardo Chailly Jego ojcem był kompozytor - Luciano Chailly. Jako dwudziestolatek Riccardo asystował przy koncertach w La Scali, a jego pierwszy samodzielny debiut w roku 1978 spowodował dalszą jego karierę. Otworzyły przed nim drzwi opery włoskie, angielskie, niemieckie jak i amerykańskie. Od roku 2005 współpracuje z niemiecką Operą Lipską i Orkiestrą Gewandhausu.     3.Vadim Brodski   W swojej karierze otrzymał pierwsze nagrody na wszystkich międzynarodowych konkursach skrzypcowych, w których uczestniczył: Wieniawski (Polska 1977), Paganini (Włochy 1984), Tibor Varga (Szwajcaria 1984). Koncertował z wieloma znakomitymi orkiestrami: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia w Sankt Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Mexico National Symphony, London Philharmonic Orchestra, Jerusalem Symphony, New Jersey Symphony, Suisse Romande Orchestra w Genewie. Vadim Brodski gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku. Jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, który miał zaszczyt zagrać w 1998 roku podczas tournée z orkiestrą Simfonica di Savona na słynnym instrumencie Guarneri del Gesu, należącym do Niccolo Paganiniego.

Dodaj swoją odpowiedź