Napisz w formie charakterystyki, czy Zbyszko był godzien pasa i ostróg rycerskich. Zawrzyj opisy pasowania na rycerza. - Charakterystyka z elementami opisu.  Lektura Krzyżacy, pomocy!!

My to robiliśmy w szkole w formie takiego czegoś:   CECHY CHARAKTERU a obok pisaliśmy PRZYKŁADY POSTĘPOWANIA. 1. Gwałtowny, porywczy, zapalczywy, nierozważny.     Porwał się na posła krzyżackiego. 2.Hardy, honorowy, dumny.   Dbał o honor rycerski. Nie poniżył się przed krzyżakiem, aby ratowac swoje życie. Nie chciał uciekać z więzienia w przebraniu Maćka. Podjął honoowy pojedynek z Rotgierem. 3.Sumienny, wytrwały, wierny danemu słowu.    Poszukiwał Danusi do skutku, do końca wypełnił rycerskie ślubowanie, składając na grobie Danusi obiecane czuby krzyżackie. 4. Odważny, mężny, dzielny.    Wyruszył nocą na polowanie, Nie lękał się śmierci. Dzielnie walczył z wrogami. Narażał się na wiele niebezpieczeństw, gdy poszukiwał Danusi.   Uważam, że Zbyszko sprostał powinnościom rycerskim i w pełni zasłużył na miano rycerza.   P.S. Możesz to sobie właśnie tak napisać, że Zbyszko był taki i taki, świadczy o tym to i to.