Do postaci dopisz ich dokonania : Mieszko 2, Bezprym , Jarosław Mądry , Kazimierz Odnowiciel , Bolesław Smiały , Biskup Stanisław proszę o szybkie rozwiązanie daj naj !!

Mieszko 2 - wystąpił przeciwko Konradowi 2 Bezprym - okrutnie rządził państwem Kazimierz Odnowiciel - zjednoczył Małopolskę, przenósł stolicę do Krakowa, budował liczne świątynie Bolesław Śmiały - prowadził odważną politykę zagraniczną, dwukrotnie wyprawił sie na Węgry, odzyskał grody czerwieńskie...   Nie mam wszystkich, ale myslę, że chociaż to się przyda. :)