określ cene gastronomiczną netto 1 szklamki kompotu ,jezeli do przygotowania 20 l kompotu ,cena zakupu owoców wynosiła 54 zł ,cukru 6 zł a marza gastronomiczna 100%

określ cene gastronomiczną netto 1 szklamki kompotu ,jezeli do przygotowania 20 l kompotu ,cena zakupu owoców wynosiła 54 zł ,cukru 6 zł a marza gastronomiczna 100%
Odpowiedź

54+6=60 60zł*100%=60zł 60zł+60zł=120zł   120zł - 20l xzł    -  1l   x= 120l*1l/20l=6zł/1l   1szklanka to 200ml 1l to 1000ml   1000ml - 6zł 200ml  -  xzł   x=200ml*6zł/1000ml=1,20zł   Odp. Cena jednej szklanki kompotu wynosi 1,20zl/szklanka         

Dodaj swoją odpowiedź