Uczynki serca i miłosierdzia względem ciała i duszy. POTRZEBUJE SIĘ TEGO NAUCZYĆ NA KARTKÓWKĘ PROSZE O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDŹ ;(( ( TO JEST NA JUTRO ;/ ) DAJE NAJ!!

Uczynki serca i miłosierdzia względem ciała i duszy. POTRZEBUJE SIĘ TEGO NAUCZYĆ NA KARTKÓWKĘ PROSZE O JAK NAJSZYBSZA ODPOWIEDŹ ;(( ( TO JEST NA JUTRO ;/ ) DAJE NAJ!!
Odpowiedź

Uczynki miłosierdzia względem duszy:Grzeszących upominać. Nieumiejętnych pouczać. Wątpiącym dobrze radzić. Strapionych pocieszać. Krzywdy cierpliwie znosić. Urazy chętnie darować. Modlić się za żywych i umarłych. Uczynki miłosierdzia względem ciała:  Głodnych nakarmić. Spragnionych napoić. Nagich przyodziać. Podróżnych w domu przyjąć. Więźniów pocieszać. Chorych nawiedzać. Umarłych pogrzebać.

Uczynki miłosierdzia wzglądem duszy 1. Grzeszących upominać.  2. Nieumiejętnych pouczać.  3. Wątpiącym dobrze radzić.  4. Strapionych pocieszać.  5. Krzywdy cierpliwie znosić.  6. Urazy chętnie darować.  7. Modlić się za żywych i umarłych.  Uczynki miłosierdzia względem ciała 1. Głodnych nakarmić.  2. Spragnionych napoić.  3. Nagich przyodziać.  4. Podróżnych w dom przyjąć.  5. Więźniów pocieszać.  6. Chorych nawiedzać.  7. Umarłych pogrzebać. 

Dodaj swoją odpowiedź