zad 1 Ile reszty otrzymamy z 20 zł gdy kupimy 1,5kg pomidorów ? 8zł/kg       zad 2 za 5 pomidorów zapłacono 5,60zł.Ile ważyły te pomidory??   8zł/kg

zad 1 Ile reszty otrzymamy z 20 zł gdy kupimy 1,5kg pomidorów ? 8zł/kg       zad 2 za 5 pomidorów zapłacono 5,60zł.Ile ważyły te pomidory??   8zł/kg
Odpowiedź

Zad 1. 1,5kg pomidorów = 8zł+4zł=12zł 20zł-12zł=8zł odp. Otrzymamy 8 zł reszty.

Zad 1. x - reszta x = 20zł - 8zł * 1,5 = 20zł - 12zł = 8zł 8zł reszty Zad. 2 m - masa 5 pomidorów m = 5,6zł : 8zł/kg = 0,7kg Pomidory ważyły 0,7 kg

Dodaj swoją odpowiedź