Pilne rozwiąże ktoś pliss ?!!
Pilne rozwiąże ktoś pliss ?!!
miałam to ale dawno dawno
zad 1 30zł*30% = 30zł*0,3 = 9zł 75zł : 9zł = 8 1/3 miesiąca odp. Adam musi odkładać pieniądze przez 9 miesięcy. zad 2 lampka 63zł żarówka 63zł : 15 = 4,2zł 2*63zł + 2*4,2zł = 126zł + 8,4zł = 134,4zł 200zł - 134,4zł = 65,6zł odp. Tata otrzyma 65,6zł reszty. zad 3 0,008kg = 8g 1kg = 1000g 1000 : 8 = 125 125*20 jagód = 2500 odp.W wyniku obliczeń dziewczynki otrzymały 2500 sztuk jagód.