1.Kto był pierwszym księciem w Polsce? 2. Kiedy odbył się Chrzest Polski? 3. Dlaczego Mieeszko postanowił przyjąć chrzest? 4. Jak nazywała sie zona Mieszka 1, skąd przyjechała do Polski?? Proszę Pomóżcie!! PILNE!!

1.Mieszko I 2. W 966 r. 3.Żeby wzmocnić pozycję Polski w Europie 4.Dobrawa,przyjechała z Czech

1.Mieszko I 2.966 r 3.Mieszko postanowił przyjąć chrzest ponieważ przyjecie chrztu ochroniło Polskę przed przymusową chrystianizacją ze strony Niemiec  4.Żona mieszka to Dobrawa czeska księżniczka