wskaż różnice w budowie ciała dwóch gatunków zwierząt .   Bardzo bardzo prosze daje naj !!! kto 1 ten lepszy a i strasznie prosze o dluga odp.   punktow jest duzo!!!

KOT : - 4 łapy - sierśc - wąsy - duże oczy - pazury - głowa łączy się z tułowiem ruchomo, występuje odcinek szyjny - nie posiadają pęcherza pławnego  - nie posiadają lini bocznej   RYBA: - łuska - płetwy - skrzela - małe oczy - głowa łączy się z tułowiem nieruchomo, nie występuje odcinek szyjny - posiadają pęcherz pławny - posiadaJĄ  charakterystyczną dla ryb narząd – linię boczną

Przedstawię różnicę w budowie ptaka a psa. Ptak posiada liczne pióra, natomiast pies ma sierśc.Pies porusza na czterech kończynach, , a ptak przemieszcza się na dwóch nogach lub za pomocą skrzydeł, które umożliwiają mu latać. Budowa wewnętrzna oby dwóch gatunków bardzo się nie rózni. Z łatwością możemy zauważyć, że pies i ptak różnią się masą i ciężarem .   Lub :    "RAK-PAJĄK Środowisko życia:rak -woda,pająk -ląd Części ciała:rak-głowotułów i odwłok,pająk-głowotułów i odwłok Liczba odnóży krocznych:rak-5 par,pająk-4 pary Układ oddechowy:rak-skrzela,pająk-płucotchawki Układ krwionośny:rak-otwarty,pająk -otwarty Układ nerwowy;rak-łańcuszkowy,pająk łańcuszkowy z tendencja do centralizacji w części głowowej."