Elfy leśne - Hobbit

4. Elfy leśne. – przedstaw w formie plastycznej i słownej:
• Gdzie mieszkały?
• Jak lubiły spędzać czas?
• Jak wyglądały?
• Co je różniło od innych elfów?
• Czym się zajmowały?
• Czego nie potrafiły?
• Z czego wynika ich niechęć do krasnoludów? (elfy z doliny Rivendell)
• Jak wyglądał ich władca?

Ad. 1
Elfy leśne zamieszkiwały Mroczną Puszczę
Ad.2
Elfy leśne lubiły spędzać czas na ucztowaniu:
1. podawały puchary z rąk do rąk
2. rozpalały ogniska
3. śpiewały
4. grały na harfach
„Puchary krążyły z rąk do rąk, elfy podawały je sobie nawet poprzez ogniska, śpiewając przy tym i przygrywając na harfach”.
Ad.3
Elfy leśne miały wplecione we włosy kwiaty, założone drogie kamienie w kolorze zielonym i białym, które znajdowały się na kołnierzach i pasach, były wesołe
„Biesiadnicy mieli kwiaty wplecione w lśniące włosy, drogie kamienie, zielone i białe, błyszczały im na kołnierzach i pasach, twarze i pieśni tchnęły wesołością”.
Ad.4
Od innych elfów różniło je to, że lubiły biesiadować tzn. ucztować, śpiewać, grać. W przeciwieństwie do elfów z zachodu, które znane były z wysokości. Od elfów „lekkich”, podziemnych, czyli gnomów i morskich zanim wyruszyły w szeroki świat przez długie wieki uczyły się czarów, poszerzały swoja wiedzę, opanowały magię, umiały wyrabiać piękne przedmioty.
„Różnią się wyraźnie od elfów z zachodu, zwanych wysokimi, są od nich groźniejsze i mniej mądre. Większość (podobnie jak ich krewni rozproszeni wśród wzgórz i po górach) pochodzi bowiem od starożytnych plemion, które nigdy nie przebywały na zachodzie i nie znały wróżek. Natomiast elfy „lekkie”, elfy podziemne (czyli gnomy) oraz elfy morskie, zanim ściągnęły z powrotem w Szeroki Świat, żyły w tamtych krainach prze długie wieki, ucząc się czarów, zdobywając mądrości i wiedzę, opanowując magię, ćwicząc się w sztuce wyrabiania pięknych i cudownych przedmiotów”.
Ad. 5
Elfy leśnie zajmowały się głównie biesiadowaniem, czyli tym czym się zajmowały w wolnym czasie.
Ad. 6
Nie potrafiły ufać nieznajomym.
„Nie są one źle, ale mają tę wadę, że nie ufają nieznajomym. Chociaż rozporządzają potężną magią, zawsze są i były nawet w tamtych czasach bardzo ostrożne”.
Ad. 7
Nie chęć elfów do krasnoludów wynikała z ich wyglądu. Krasnoludy nosiły długie brody, dlatego z tego powodu przekomarzały się i kpiły z nich.
„Niektóre elfy bowiem lubią przekomarzać się z krasnoludami i kpią sobie z nich, szczególnie z powodu długich bród”.
Ad. 8
Władca elfów leśnych miała złote włosy na których znajdowała się korona z liści.
„W długim szeregu ucztujących siedział król leśny, w koronie z liści na złocistych włosach, i wyglądał zupełnie tak, jak go Bombur widział we śnie.

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

HOBBIT-J.R.R. TOLKIEN Napisz charakterystykę elfów( chodzi o elfy wysokie i elfy leśne), szczególnie zależy mi na wyglądzie, może opierać się na filmie.

HOBBIT-J.R.R. TOLKIEN Napisz charakterystykę elfów( chodzi o elfy wysokie i elfy leśne), szczególnie zależy mi na wyglądzie, może opierać się na filmie....

Język polski

Hobbit czyli tam i z powrotem. Mieszkańcy szerokiego świata Wygląd ,zachowanie ,czym się zajmowali ,relacje z innymi istotami -Elfy zachodnie i elfy leśne -krasnoludy trolle -smoki -gollum prosze to na jutro!!

Hobbit czyli tam i z powrotem. Mieszkańcy szerokiego świata Wygląd ,zachowanie ,czym się zajmowali ,relacje z innymi istotami -Elfy zachodnie i elfy leśne -krasnoludy trolle -smoki -gollum prosze to na jutro!!...

Język polski

Opiście mi następujące postacie z książki  J.R.R Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem': 1.hobbici 2.krasnoludy 3.elfy z doliny Rivendell 4.trolle 5.gobliny 6.golum 7.elfy leśne 8.gandalf 9.beorn 10.wilki

Opiście mi następujące postacie z książki  J.R.R Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem': 1.hobbici 2.krasnoludy 3.elfy z doliny Rivendell 4.trolle 5.gobliny 6.golum 7.elfy leśne 8.gandalf 9.beorn 10.wilki...

Język polski

Gdzie miezkają hobbici krasnoludy gobliny trolle elfy leśne i elfy zachodnie oraz kto jest ich władcą ? HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM !!!! SZYBKO

Gdzie miezkają hobbici krasnoludy gobliny trolle elfy leśne i elfy zachodnie oraz kto jest ich władcą ? HOBBIT CZYLI TAM I Z POWROTEM !!!! SZYBKO...

Język polski

Gdzie lubiły spędzać czas elfy leśne z książki pt. "Hobbit"?

Gdzie lubiły spędzać czas elfy leśne z książki pt. "Hobbit"?...