Rozprawka na temat: zgoda buduje niezgoda rujnuje.powołaj się na 5 argumentów z literatury Nie chodzi mi o to, żebyście mi napisali rozprawkę, tylko podali te (co najmniej) 5 argumentów z literatury.

- kamienie na szaniec - przyjaźń dzieci , była dla nich dopingiem w dalszym działaniu . - Romeo i Julia przez niezgode 2 rodów nastąpiła śmierć tytułowych bohaterów -Krzyżacy - spór państw doprowadził do wojny - Paweł i Gaweł - tekst pokazuje jakie skutki możemy ponieść kłócąc się -Zemsta - dokucznie sobie nawzajem bohaterów prowadzi do częstych kłótni , rójnuje to ich rodziny . ; d