Do świetlicy szkolnej zakupiono radio i telewizor, za które zapłacono łącznie 875 zł. Radio było 4 razy tańsze od telewizora. ile złotych kosztowało radio, a ile - Telewizor ? 

Do świetlicy szkolnej zakupiono radio i telewizor, za które zapłacono łącznie 875 zł. Radio było 4 razy tańsze od telewizora. ile złotych kosztowało radio, a ile - Telewizor ? 
Odpowiedź

875zł:5=175zl-cena radia 175zł*4=700zł- cena telewizora Odp.telewizor kosztował 700zl a radio 175zł

Dodaj swoją odpowiedź