Zagrożenie na drogach-pijani kierowcy

Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na każdego rodzaju drogach . Szczególnie niebezpieczeństwo czeka na podróżnych podczas świąt,weekendów , czy też wakacji,kiedy to występuje wzmożony ruch. Zawartość alkoholu we krwi znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków,niejednokrotnie zakończonych śmiercią. Posiadane umiejętności nie są w stanie wygrać walki z nadmiarem alkoholu . Nawet zawodowi kierowcy ulegają wpływowi trunków. Wypadki na drogach z udziałem osób nietrzeźwych zdarzają się codziennie. W Polsce kary za tego typu zachowania w wielu wypadkach nie odstraszają kierowcy od siadania za kółko pod wpływem. Przymus wypłaty odszkodowania,utrata wolności ,prawa jazdy , to tylko niektóre z kar jakie mogą być zasądzone wobec takiej osoby .Inną sprawą jest sumienie kogoś ,kto spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Siadając za kierownice w stanie nietrzeźwości nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń ,jakie ściągamy zarówno na siebie ,jak i na innych uczestników ruchu . Spowodowanie wypadku często może nieść ze sobą nieodwracalne skutki, z których konsekwencjami kierowca zmuszony będzie zmagać się do końca życia .Mimo iż wywiąże się od z nałożonej na siebie kary , nigdy nie zapomni o tym , że zabrał komuś matkę, ojca, dziecko czy też babcie. Największe zagrożenie dla uczestników ruchu stanowią wszelkiego rodzaje święta, w których ruch na drogach jest niebagatelnie duży. Policja w Polsce stara się przeprowadzać wiele rodzaji akcji,mających na celu uświadomienie społeczeństwa ,a także regularne kotrolowanie kierowców poprzez rutynowe badania.Choć udaje się złapać wielu kierowców ,którzy nie powinni kierować pojazdem,to nadal liczba osób , której udaje uniknąć się kary za swoje postępowanie jest ogromna. Także warto przed rozpoczęciem podróży zastanowić się nad tym, czy prowadząc nie będziemy powodować niebezpieczeństwa na drodze.Czy przez nasz ograniczony refleks może zginąć niewinna osoba.W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na upewnienie się o stanie w jakim się znajdujemy .Można skorzystać z alkomatu na każdym posterunku policjii a także na wielu stacjach paliwowych .Dzięki kierowcom , którzy chętnie korzystają z tych metod drogi stają się bezpieczniejsze.