"Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki"

W dzisiejszych czasach ludzie często wyjeżdżają za granice, w dalekie podróże, albo przeprowadzają się do większych miast. Nie zawsze wychodzi to na dobre. Często potem wracają do swojego domu gdzie czują się najlepiej i wszystkie problemy znikają w oka mgnieniu. Tu sprawdza się powiedzenie: „Każdy jest Odysem, który wraca do swej Itaki.”Będę starał się dowieść prawdy tego stwierdzenia w poniższej pracy.

Od razu na myśl przysuwa mi się przysłowie „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.”
Osoby które wyjeżdżają najczęściej po jakimś okresie czasu wracają do swojej rodziny i zauważają że w swoim rodzinnym domu nie istnieje problem którego nie można rozwiązać. Tak jak Odyseusz który wrócił do Itaki i poczuł się szczęśliwy, tak my wracamy do swojego domu i jest nam bardzo dobrze.

Najczęściej ludziom przytrafiają się przykre rzeczy w obcych miejscach. Wtedy od razu na myśl przychodzi im rodzina, która zawsze pomaga w trudnych sytuacjach i chcą wrócić do niej jak najszybciej będzie się dało. Tutaj te osoby można porównać do Odysa, który napotkał na swej drodze wiele przeszkód, ale gdy wrócił zauważył jak ważna jest dla niego rodzina.

Podróż Odyseusza można porównać do życia każdego człowieka. Przeszkody które napotkał na swojej drodze do Itaki, można porównać do naszych problemów które napotykamy każdego dnia. Rozwiązaniem na te problemy jest powrót do rodziny. Wystarczy nawet rozmowa z bliskimi nam osobami, aby poczuć się lepiej.

Gdy zrozumiemy przesłanie tego stwierdzenia od razu możemy stwierdzić że jest ono niepodważalne. Sądzę że w powyższej rozprawce potwierdziłem prawdziwość tego powiedzenia.

Rozprawka zajmuje 2,5 strony (przynajmniej dla mnie) więc długość moim zdaniem jest dobra, aczkolwiek to moja pierwsza praca więc...oceniajcie surowo. :)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki" w oparciu o wiersz L. Staffa i "Odyseję" Homera.

Na podstawie znajomości wiersza L. Staffa oraz fragmentu Odysei Homera rozwiń myśl zawartą w słowach poety: „Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki”

L. Staff „Odys”

Niech cię nie niepokoją
Cierpienia tw...

Język polski

Na podstawie znajomości wiersza L. Staffa oraz fragmentu Odysei Homera rozwiń myśl zawartą w słowach poety: „Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki”

L. Staff „Odys”

Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy

O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
Bo zawsze się dochodzi
Gdzie...

Język polski

Każdy z nas, jest Odysem, co dąży do swej Itaki

Poemat „Odyseja” jest poniekąd kontynuacją historii opowiedzianej przez Homera w „Iliadzie” o wojnie trojańskiej, która wstrząsnęła antycznym światem. Opowiada o tułaczce, jaka przeżył Odyseusz, wojownik spod Troi, od momentu opus...

Język polski

Jak rozumiem stwierdzenie Leopolda Staffa "Każdy jest Odysem co wraca do swej Itaki"?

Leopold Staff należy do jednych z najwybitniejszych poetów polskich. Do jego utworów możemy zaliczyć m.in. : „Przedśpiew”, „Ars poetica” ... oraz interesujący nas wiersz „Odys”, w którym autor zawarł istotne stwierdzenie : „Ka...

Język polski

"Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki" - powrót Odysa.

Po wojnie w Troi, Odys wracał do domu, do rodzinnej Itaki. Nie był to jednak łatwy powrót, ponieważ miał na swojej drodze wiele niebezpiecznych przygód.
Odys sterował swoim statkiem. Kierował się głównie gwiazdozbiorami Plejady, Wol...