"Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki"

W dzisiejszych czasach ludzie często wyjeżdżają za granice, w dalekie podróże, albo przeprowadzają się do większych miast. Nie zawsze wychodzi to na dobre. Często potem wracają do swojego domu gdzie czują się najlepiej i wszystkie problemy znikają w oka mgnieniu. Tu sprawdza się powiedzenie: „Każdy jest Odysem, który wraca do swej Itaki.”Będę starał się dowieść prawdy tego stwierdzenia w poniższej pracy.

Od razu na myśl przysuwa mi się przysłowie „Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej.”
Osoby które wyjeżdżają najczęściej po jakimś okresie czasu wracają do swojej rodziny i zauważają że w swoim rodzinnym domu nie istnieje problem którego nie można rozwiązać. Tak jak Odyseusz który wrócił do Itaki i poczuł się szczęśliwy, tak my wracamy do swojego domu i jest nam bardzo dobrze.

Najczęściej ludziom przytrafiają się przykre rzeczy w obcych miejscach. Wtedy od razu na myśl przychodzi im rodzina, która zawsze pomaga w trudnych sytuacjach i chcą wrócić do niej jak najszybciej będzie się dało. Tutaj te osoby można porównać do Odysa, który napotkał na swej drodze wiele przeszkód, ale gdy wrócił zauważył jak ważna jest dla niego rodzina.

Podróż Odyseusza można porównać do życia każdego człowieka. Przeszkody które napotkał na swojej drodze do Itaki, można porównać do naszych problemów które napotykamy każdego dnia. Rozwiązaniem na te problemy jest powrót do rodziny. Wystarczy nawet rozmowa z bliskimi nam osobami, aby poczuć się lepiej.

Gdy zrozumiemy przesłanie tego stwierdzenia od razu możemy stwierdzić że jest ono niepodważalne. Sądzę że w powyższej rozprawce potwierdziłem prawdziwość tego powiedzenia.

Rozprawka zajmuje 2,5 strony (przynajmniej dla mnie) więc długość moim zdaniem jest dobra, aczkolwiek to moja pierwsza praca więc...oceniajcie surowo. :)

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

"Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki" w oparciu o wiersz L. Staffa i "Odyseję" Homera.

Na podstawie znajomości wiersza L. Staffa oraz fragmentu Odysei Homera rozwiń myśl zawartą w słowach poety: „Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki”

L. Staff „Odys”

Niech cię nie niepokoją
Cierpienia tw...

Język polski

W zdaniu: Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki. Wyraz nas jest: A.zaimkiem B.przyimkiem C.przysłówkiem

W zdaniu: Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki. Wyraz nas jest: A.zaimkiem B.przyimkiem C.przysłówkiem...

Język polski

Wyjaśnij symboliczny sens słów: "Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki".

Wyjaśnij symboliczny sens słów: "Każdy z nas jest Odysem, Co wraca do swej Itaki"....

Język polski

“Bo każdy z nas jest Odysem co wraca do swej Itaki“ wyjaśnij co znaczy to stwierdzenie

“Bo każdy z nas jest Odysem co wraca do swej Itaki“ wyjaśnij co znaczy to stwierdzenie...

Język polski

Jak rozumiesz dwa ostatnie wersy utworu pt'Odys' Każdy z nas jest Odysem , Ci wraca do swej Itaki. Pilne!!!!!!!

Jak rozumiesz dwa ostatnie wersy utworu pt'Odys' Każdy z nas jest Odysem , Ci wraca do swej Itaki. Pilne!!!!!!!...