W ferie wyjechałem do Zakopanego. Marek znalazł zakopany w piasku niewybuch. Planetą, która jest trzecia od Słońca, jest Ziemia. Żeby zbudować nasz dom, trzeba wykopać dużo ziemi. Rzeka na granicy Polski z Niemcami nazywa się Odra. W szkole kilkoro dzieci miało odrę. Jutro razem z Michałkiem jadę do kina. Moimi ulubionymi cukierkami są michałki.

1. Pojadę z klasą do Zakopanego. 1 .Mój pies wyweszyl zakopana kość. 2.mam czarne ręce jak ziemia. 2. Dziś świętujemy dzień Ziemi lp 3. Nurkowalam sobie w Wiśle a jutro będę nurkować w Odrze. 3.W szkole na plastycznych zajęciach rysowalismy magię odry . 4. 4 5. Malutki Michałek jest cały i zdrowy. 5 Jadłam dzisiaj michalka (cukierka)

Język polski

Napisz po dwa zdania z podanymi wyrazami tak, aby raz użyć wielkiej a raz małej litery . Uwaga . Wyrazy nie mogą się pojawiać na początku zdania Zakopane Ziemia Odra Krosno Michałek...