Historia Hioba 1. Kim byl Hiob 2. Jakie nieszczescia spadły na niego 3 JAk Hiob zareagowal na owe doswiadczenia 4. problem niezawinionego cierpienia PIlne Błagam !!

1.Hiob pochodził z krainy Us (w pobliżu Judei) człowiek o twardym charakterze, żyjący w dobrobycie. Stał się przedmiotem zakładu między Bogiem a Szatanem. Przez to Bóg ciężko doświadczył Hioba : wyginęły mu stada, jego dzieci zginęły, a sam padł ofiarą trądu i stracił majątek.   2.Hiob stracił cały dobytek, który został spalony lub rozgrabiony przez najeźdźców. Wszystkie jego dzieci zginęły pod gruzami zawalonego domu.   3.żali się na swój los, przeklina, ale nie poczuwa się do winy. Jest przekonany o swojej prawości i prosi Boga, aby uznał jego niewinność.   4.porusza problem cierpienia. Hiob, główny bohater, mimo wzorowego życia, zostaje ciężko doświadczony przez Boga. Stwórca wystawia jego wiarę na próbę.