Biografia sportowca.

Moją ulubioną osobą, która odniosła sukces jest były polski skoczek Adam Małysz.
Jego kariera narciarska zaczęła się w wieku 7 lat. Na początku jego trenerem był ojciec, potem jednak narciarstwa uczyli go profesorzy Akademii Wychowania Fizycznego. Pierwszy sukces odniósł już w wieku 9 lat. Wtedy wygrał pierwsze zawody pucharu świata juniorów. Gdy miał 20 lat, Polski Związek Narciarski, postanowił zgłosić go do uczestników Zawodów Pucharu Świata , w którym uczestniczyli mistrzowie.
Adam podszedł do tego bardzo stanowczo. Całymi dniami oddawał się treningom. Z czasem stawał się coraz lepszy i zdobywał nowe trofea. Jego kariera rozkwitła. W całym narciarskim dorobku zdobył 456 pucharów, 34562 punkty, oraz zdobył 5 kryształowych kul. W historii narciarstwa był najlepszym polskim skoczkiem i jednym z najlepszych na świecie. Z tym sportem związał się na całe życie. Bardzo lubił to co robił. Nie zastąpi w tym nikogo. On na zawsze pozostanie w sercach narciarskich kibiców . A Adam Małysz jest dowodem na to, że da się coś osiągnąć, jeśli się tego bardzo chce.

Dodaj swoją odpowiedź