Streszczenie książki pt. "Szatan z siódmej klasy". Ma być opisane swoimi słowami a nie z internetu.

Książka pt "Szatan z siódmej klasy" opowiada o Adaśu ,który chodził do 7 klasy i rozszyfrował metode odpytywania uczniów przez profesora Gąsowskiego .Pewnego dnia  profesor się pomylił  i wybrał nie tych uczniów, których powinien. Ich odpowiedź ustna była dla profesora straszliwym rozczarowaniem.Profesor Gąsowski postanowił sporawdzić Adasia .  Adasia, który w tym czasie cieszył się już dużą sławą w szkole. Szkolny „szatan” nie odmawił pomocy nie odmówił nawet chłopcowi ,który prowadził spółdzielnię uczniowską któremu podczas bilansu brakowało 100zł, choć zadanie było beznadziejne . Udało mu się jednak znaleźć błąd, którego nikt wcześniej nie dostrzegł. Uratował w ten sposób honor chłopca prowadzącego spółdzielnie .Adaś zdobywał przyjaciół po przez dyskrecje ,co udowodnił poprzez odkrycie prawdy o zaginionym piórze ,które ukradł jego kolega Burski ,lecz oddając pióro nie wydał kto je ukradł.