Pan Wiesiek właściciel sklepu RTV kupił w hurtowni 25 odwarzaczy w cenie 1375 zł za sztukę. Kiedy udało mu się wszystko sprzedać obliczyl że przyniosły mu one 4450zł zysku.Ile kosztował odtrzwarzać w sklepie pana Wieśka?

Pan Wiesiek właściciel sklepu RTV kupił w hurtowni 25 odwarzaczy w cenie 1375 zł za sztukę. Kiedy udało mu się wszystko sprzedać obliczyl że przyniosły mu one 4450zł zysku.Ile kosztował odtrzwarzać w sklepie pana Wieśka?
Odpowiedź

1375 * 25=34375 zł - straty 34375+4450=38825 - zysk 38825:25=1553 zł

25x1 375zł=34 375zł 4 450zł:25=178zł 1 375zł+178zł= 1 553zł Odp:  Odtwarzacz w sklepie pana Wieśka kosztował 1553 zł. Liczę na najlepsze ;).

Dodaj swoją odpowiedź