1. Działania na rzecz ochrony środowiska w Polsce i na świecie w skali lokalnej i globalnej, podejmowanych przez organizacje krajowe i międzynarodowe.

1. Działania na rzecz ochrony środowiska w Polsce i na świecie w skali lokalnej i globalnej, podejmowanych przez organizacje krajowe i międzynarodowe.
Odpowiedź

Organizacje krajowe podjmują się : - zapobiegania wycinania lasów - zmniejaszanie emisji gazów cieplarnianych - zbieranie odpadów zagrażającym środowisku - zakładanie fundacji na rzecz chorych zwierząt :)  

1.Liga Ochrony Przyrody (LOP) powstała w Polsce w 1927 roku. Głównym założeniem jej twórców była chęć uwrażliwiania człowieka, a szczególnie młodzieży na bogactwo i piękno przyrody, budzenia jej umiłowania, szerzenie zrozumienia istoty, znaczenia i celów ochrony przyrody stanowiącej część ochrony środowiska.   2.Biuro Wspierania Lobbingu Ekologicznego (BWLE) zostało powołane w celu zwiększenia efektywności działań pozarządowych organizacji ekologicznych (POE). Związek realizuje ten cel wzmacniając oddziaływanie pozarządowych organizacji ekologicznych na procesy decyzyjne na poziomie parlamentu i rządu.    3.Centrum Prawa Ekologicznego (CPE) jest niezależnym ośrodkiem badań i doradztwa specjalizującym się w prawie ochrony środowiska.   4. Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych (FWIE) jest organizacją pozarządową, non profit działającą na obszarze ochrony środowiska.   5. Fundacja WWF powstała w 1961 roku z inicjatywy generalnego dyrektora UNESCO Juliana Huxleya, który spostrzegł olbrzymie zagrożenie dla przyrody wynikające z dewastacji i nieograniczonych polowań. Narodowe oddziały WWF funkcjonują w wielu krajach, główna siedzibą znajduje się w Szwajcarii. Założenia organizacji zawarte są w haśle: „Chronić przyrodę z ludźmi i dla ludzi”.   6. Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca od 1971 r. na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Koncentruje się na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. Celem kampanii prowadzonych przez Greenpeace jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na sześć głównych problemów dotyczących: obszarów ochrony środowiska - ochrony lasów i lasów deszczowych, ochrony oceanów i mórz, ochrony przed substancjami toksycznymi, globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych, energii oraz organizmów modyfikowanych genetycznie.   7. Klub Gaja Klub Gaja jest jedną z najstarszych niezależnych pozarządowych organizacji zajmujących się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt w Polsce.   8. Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” od 15 lat zajmuje się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską, poprzez organizowanie warsztatów dla młodzieży, zielonych szkół, szkoleń, wystaw, projektów informacyjnych.   9. Stowarzyszenie Centrum Europejskie Zrównoważonego Rozwoju Stowarzyszenie Centrum Europejskie Zrównoważonego Rozwoju (CEZR) z siedzibą główną we Wrocławiu istnieje od 2002 roku, zrzeszając osoby związane zawodowo z integracją europejską, ochroną środowiska, działaniami na rzecz rynku pracy i rozwoju organizacji pozarządowych.   10. Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” powstało w Toruniu w 2002 r.. Stowarzyszenie jest członkiem Rady Programu Restytucji Sokoła Wędrownego (Falco p. peregrinus) w Polsce w ramach której współpracuje z najlepszymi w kraju ośrodkami prowadzącymi hodowlę i reintrodukcję sokoła wędrownego.

Dodaj swoją odpowiedź